Putin je kriv!

Vse novice se te dni vrtijo okoli vojne v Ukrajini in ljudje smo solidarni z bolečino vseh, ki jih je vojna kakorkoli prizadela, posebej z ljudmi sredi vojne vihre. Evropa se je hitro povezala za obrambo lastnih državljanov in za obrambo svojih interesov. Posebej gre za vprašanje energentov in s tem povezanih denarnih tokov. Marsikaj je skritega v ozadju dogajanja, o čemer ni novic in o čemer se ne govori. O tem že dolgo  govori papež Frančišek: on si upa govoriti o proizvodnji in trgovini z orožjem, kar  je med glavnimi dejavniki vojskovanja. Njegovi pozivi za mir so bili, od kar je papež, tudi pozivi k zmanjševanju vlaganja denarja za oboroževanje in da bi več denarja namenili za odpravljanje lakote po svetu in za razvoj najbolj revnih dežel. Nihče od »velikih« na mednarodnem odru o tem ne spregovori, niti papeža ne komentira. Poslušamo le novice o poskusih raket  z velikimi dometi in z grožnjami, da te rakete ponesejo s seboj nuklearne konice. Ob ukrajinski tragični zgodbi je kazalec uprt v ruskega predsednika Putina, vsi ostali prsti pa kažejo nazaj na druge »oligarhe« in nosilce odgovornosti po svetu. Kako živahno se pred očmi vsega sveta prevaža orožje, in ob tem govori, da gre za pomoč ubogi Ukrajini. Vsi obnavljajo svoje  zaloge, Ukrajina bo odpad za staro železo. – Naši očetje so že pred 70 leti molili: Rešenik sveta, reši Rusijo! – Lahko dodamo:  Tudi vse druge in nas. (župnik)