Le zakaj toliko molitev!

Vsi poznamo stari rek, ki je od nekdaj veljal med menihi: moli in delaj! Vsak veren človek se zaveda, da je poleg vsega človeškega prizadevanja potrebno izprositi še božji blagoslov. Potrebno je torej oboje; koliko enega ali drugega je odvisno od vsakega človeka posebej. Velja pa spet starodavna modrost, da je nekje na sredi ravnotežje. – Papež in verni te dni molimo za mir v Ukrajini: za zdravo pamet odgovornih, za vojake na obeh straneh, za pregnane in begunce, za otroke in druge nemočne, za umrle. V tej zadevi je hitro konec našemu umovanju, samo Bog je vsemogočen. – Danes je po naših cerkvah dan molitve za žrtve spolnih zlorab v Cerkvi in tudi drugod. Skupaj bomo danes pri maši zmolili v ta namen. – Blizu so volitve v državni zbor in tudi v ta namen molimo za zdravo pamet volivcev in voljenih ter izvoljenih, za novo vlado in vse druge odgovorne za našo domovino in za ves svet. – Tudi kovidna zgodba se še ni izpela in še je potrebna naša molitev za bolne, za medicinsko osebje in za umrle zaradi kovida. – Vsak ima še kakšne druge potrebe za izmolit in namenov molitve nikoli ne zmanjka. Vabim k molitvi rožnega venca zmeraj pred mašo, k lepemu sodelovanju pri maši,  pa tudi osebno radi molite, ker je Bog dober, če ga prosimo. Lahko takole:  Spomni se, o premila Devica Marija, da še nikdar ni bilo slišati, da bi bila ti koga zapustila, ki je pod tvoje varstvo pribežal, tebe pomoči prosil in se tvoji priprošnji priporočal. S tem zaupanjem navdan hitim k tebi, o devic Devica in Mati,  k tebi prihajam in pred teboj zdihujoč grešnik stojim. Nikar ne zavrzi, o Mati Besede, mojih besed, temveč milostno me poslušaj in usliši. Amen.