KRISTUS ŽIVI

Na veliki petek je bil Kristus mrtev in poražen, videli smo ga  pribitega na križ in položnega v grob. Na velikonočno jutro se prikaže živ,  zmagovalec, prinaša nam veselje in upanje, nam osmišlja  življenje. Za kristjane velika noč ni le spomin na dogodek  izpred dva tisoč let, ta dogodek živimo mi danes. Vstali Gospod nam zagotavlja: “Vstal sem in sem še naprej z vami!” Ni daleč in je naš prijatelj, spremljevalec, sopotnik in brat. Vedno je z nami, zlasti v trpljenju in smrti. Naša življenjska zgodba se prepleta z njegovim trpljenjem, smrtjo in vstajenjem. Njegovo vstajenje je zagotovilo našega vstajenja in večnega življenja. Zato se križev pot ne konča, ko Jezusa položijo v grob, ampak z njegovim  vstajenjem v  velikonočnem jutru. Žene in učenci, ki so srečali Vstalega, so postali velikonočne priče. Jezus tudi nam pravi: “Vstal sem in sem še naprej z vami!” Praznovanje velike noči nas druži s pričevalci vseh časov  in nas pošilja nositi veselje velikonočnega jutra današnjim  ljudem. To veselje začutimo, ker gre Vstali naproti ne le ženam in prvim učencem, ampak prihaja naproti tudi nam. Dragi verni in vsi ljudje dobre volje, dragi bolniki, ostareli in trpeči, dragi zamejci in zdomci, voščimo vam blagoslovljene in doživete velikonočne praznike!         

 V imenu slovenskih škofov Alojzij Cvikl, mariborski nadškof in metropolit, in z njimi kneški župnik!

Dodaj odgovor