ŠKOFJE ZA LETOŠNJI POSTNI ČAS

Kristjan je odgovoren državljan. Letos mineva 30 let od pomembnih osamosvojitvenih in državotvornih dogodkov v Sloveniji. Človeštvo in posameznik živita iz znanja, ki je naš zgodovinski spomin. Ta oblikuje doma, z izobraževanjem in vzgojo. Je temelj človekovega in krščanskega bivanja. Tudi Jezus je naročil, kaj naj delamo v njegov spomin. Zapravili  smo enotnost spred 30 let in mnogo zamudili kot družba in ko država. Množično bi morali iti na volitve in referendume, saj smo vsi in vsak posamezno odgovorni za to, kar se dogaja v naši samostojni domovini: odgovorni zase, za bližnje, za skupnost. Tudi za to, kdo in kako nam vlada. Zavzetost izpred 30 let je za nas dragocen spomin in opomin, da bi bilo tudi danes lahko marsikaj boljše, če bi z večjim žarom in  dejavnostjo, večjo odgovornostjo in enotnostjo nadaljevali našo skupno pot v demokratično Slovenijo. V nas je še spomin na spodbudo papeža, sv. Janez Pavel II., ko je v Postojni zaklical: »Korajža velja!« – Domoljubje je dejavna ljubezen do domovine, to je do skupnega dobrega danes in v tem prostoru in med temi ljudmi. Gre za našo kulturo, našo istovetnost v jeziku, v veri, v pristnem in človeka vrednem življenju. To ni  nacionalizem ampak zrela narodna zavest, ko vemo, od kod smo in kam gremo. Za narodno samozavesti in ponos je potrebno vzgajati že mlade. Zato so potrebne trdne družini, zdravo okolje, dobro javno in zasebno šolstvo.    (več: rkc.si)

Dodaj odgovor