NOVO PASTORALNO LETO

Ob začetku šole in verouka se začne tudi novo pastoralno  leto: v Cerkvi in župniji je to doba bogoslužnih praznovanj in obhajanja zakramentov (zlasti nedeljske svete maše), oznanjevanja in sprejemanja Božje Besede (pri sveti maši in posebej za otroke pri verouku) in življenja iz vere, kar se kaže v sočutju in dobrodelnosti do ljudi v kakršnikoli stiski. Osebna in skupna molitev nam ohranja zvezo z Bogom in nas spodbuja za življenje po poti svetosti; s postom in pokoro urejamo in brzdamo grešna nagnjenja. Letni tek bogoslužja je urejen z bogoslužnim koledarjem, kjer se   bogoslužno leto začne z nastopom adventa. Nedelje imajo svoj vrh v veliki noči. Ostali prazniki so posejani vmes za oddih in nov začetek na etapah življenjskega popotovanja. – Ob skorajšnjem začetku veroučnega leta lepo pozdravljam vse veroučence, zlasti tiste, ki boste prvič prišli k verouku, pa tudi starejše, ki boste letos prestopili v višji razred. Kot vedno bo tretja veroučna skupina – »prvoobhajanci« – v pripravi na prvo spoved in obhajilo v zelo pomembnem dogajanju; pred birmo v jeseni 2019 bo za 7. in 8. razred priprava na prejem tega zakramenta. Vabim k sodelovanju in tudi starše prosim za pomoč na tej poti. Župnik.

*NOVO PASTORALNO LETO se bo začelo s septembrom, ko se bodo odprla tudi vrata veroučne učilnice. Seja ŽPS bo v torek, 28. avgusta, ob 20.00. Vpis k verouku za 1. razred v ponedeljek, 3. septembra,  po šoli. Srečanje za vse starše veroučencev v torek, 4. septembra, ob 20.00. Delovne zvezke in liturgični zvezek bodo vsi  veroučenci  dobili pri verouku. Učbenike za 2. triado si priskrbite od starejših ali od župnika.

Urnik verouka:

1r   čet 16.00            6r   čet 14.00
2r   čet 15.00            7r   pet 16.00
3r   tor 16.00             8r   pet 15.00

4r   tor 14.00             9r   pet 14.00

5r   tor 15.00             mladi pet zvč.

 

Dodaj odgovor