DOMOVINA – SLOVENIJA V EVROPI

Kristjani želimo živeti v naši državi in združeni Evropi iz občečloveških, krščanskih in narodnih korenin, kjer bo zagotovljeno svobodno in človeka vredno življenje in bodo spoštovane vrednote pravičnosti, miru, enakopravnosti, socialne pravičnosti, varnosti; želimo mladim rodovom zapustiti okolje in naravo brez bremen, ki jim jih zapuščamo z brezvestnim in zapravljivim smetenjem in izčrpavanjem zemeljskih dobrin. Boj med dobrim in slabim v človeku se bije tudi na ravneh družbe in vsega sveta. Človek včasih misli, da posameznik v tej bitki nima nobenega vpliva in malodušno zremo in doživljamo krivice, ki se nam godijo in ki jih doživljajo drugi. Če pa pogledamo na ta črni scenarij skozi oči vstalega Kristusa in mnogih velikanov človeštva, vidimo, kako je vsak od nas odgovoren za to, kakšen je svet danes, in kakšen bo jutri. Jezus je dobro primerjal drobnemu gorčične-mu zrno, iz katerega pa zrasete veliko drevo, in sv. Mati Tereza je naročila: “Verjemite v majhne reči, kajti v njih leži vaša moč.” – Volitve poslancev iz Republike Slovenije v Evropski parlament bodo v nedeljo, 26. maja. Moj glas med nekaj sto milijoni evropskih volivcev ne pomeni veliko, verjamem pa, da je še kaj podobnih mnenj, ko je moje. Če bomo povezani, bomo močni.

Dodaj odgovor