PAPEŽEVO PISMO

Dragi bratje in sestre!  V mesecu maju Božje ljudstvo še posebej zavzeto izraža svojo ljubezen in pobožnost do Device Marije. Zaradi pandemije smo »ovrednotili« domačo razsežnost molitve, tudi z duhovnega vidika. Rožni venec lahko doma molimo skupaj ali sami; v obeh primerih pa je skrivnost, kako to storiti: preprostost. Ob koncu rožnega venca vam ponujam molitev, ki jo bom tudi sam molil, duhovno povezan z vami. Dragi bratje in sestre, ko bomo skupaj zrli Kristusovo obličje s srcem Marije, naše matere, nas bo to še bolj povezalo v duhovno družino in nam pomagalo premagati sedanjo preizkušnjo. Jaz bom molil za vas, še posebej za najbolj trpeče, vi pa, prosim, molite zame. Iz srca se vam zahvaljujem in vas blagoslavljam.  – O Marija, ti vedno siješ na naši poti kot znamenje odrešenja in upanja. – Tebi se izročamo, Zdravje bolnikov, ki si se poleg križa pridružila Jezusovi bolečini in ohranila trdno svojo vero. – Ti, Rešitev rimskega ljudstva, veš, kaj potrebujemo, in smo prepričani, da boš za to poskrbela, da se bo kakor v Kani Galilejski vrnilo veselje in praznovanje po tem trenutku preizkušnje. – Pomagaj nam, Mati Božje ljubezni, da bomo svojo voljo uskladili z Očetovo in storili to, kar nam bo rekel Jezus, ki je nase naložil naše trpljenje in si naprtil naše bolečine, da nas preko križa privede do veselja vstajenja. Amen. – Pod tvoje varstvo pribežimo, o sveta Božja Porodnica, ne zavrzi naših prošenj v naših potrebah, temveč reši nas vselej vseh nevarnosti, o častitljiva in blagoslovljena Devica. Amen.

Dodaj odgovor