PRIČE VSTAJENJA

Da so apostoli in učenci mogli sprejeti in verovati velikonočni čudež, jim je moral Jezus odpirati zaslepljene oči. »Kaj ste preplašeni in zakaj se vam v srcih oglašajo dvomi? … Pisano je, da mora Mesija trpeti in tretji dan vstati!« Na svoji življenjski poti odkrivamo, da je pot ozka in strma. Vsak človek na tej poti, prej ali slej, pride do svoje Kalvarije. Po nauku in izkušnji Cerkve se vsak rod znova uči, kako sprejeti in se spopasti s trpljenjem. Že apostoli so povezali trpljenje in vstajenje Kristusa in samih sebe. Bog je žrtvoval svojega ljubljenega Sina, da bi spet vzklilo življenje. Prav zaradi tega mora tudi vsak človek izkusiti Kalvarijo. Toda ne bojmo se, kajti Jezus v vsakem času vstopa v človekovo življenje in spremlja človeški rod na vseh poteh življenja, pa čeprav imajo mnogi ljudje »zadržane oči« in ga ne znajo spoznati, ko se jim približa. On je z nami vse dni do konca sveta. Še več, kakor učencem, tudi nam govori: »Vi ste priče teh reči!« Izkušnja in zgledi tolikih kristjanov vseh časov, od apostolov do danes, nam kaže, kako naj tudi mi, v danes nerešljivem osebnem in družbenem kaosu, stopamo v pravo smer in povezani  z vstalim Gospodom ob mizi božje besede in svete evharistije.

Dodaj odgovor