Izberi vihar

V Stični je včeraj pod gornjim naslovom potekalo  tradicionalno, že 41. srečanje mladih: na deževno in mrzlo  soboto je kljub dežju in mrazu vladalo toplo in veselo vzdušje.  Sveto mašo je daroval koprski škof Jurij Bizjak. V pridigi je mlade opogumil, da bi vedno znali stopiti iz udobja in izbirati viharje, ki jih prinaša življenje. “Če se hočeš naučiti plavati, moraš skočiti v morje, in če se hočeš naučiti jadrati, se moraš podati na morje: Zaman se učiš jadrati na kopnem in zaman se učiš plavati po suhem! Treba je skočiti v morje in treba je odriniti od kraja, da postaneš izkušen morjeplovec in vzdržljiv plavalec.” Pred sveto mašo je mlade nagovoril tudi predsednik republike Borut Pahor. To je bil že njegov šesti obisk Stične mladih. Dejal je, da se dobro spominja treme pred svojim prvim obiskom festivala ter presenečenja nad toplim sprejemom, ki ga je v Stični deležen vsakič znova. “To kar sem doživel takrat me je popolnoma prevzelo. Vi ste mi odprli vrata, jaz sem stopil skoznje in naletel na veliko toplino, odprtost, strpnost in sožitje. Bilo je vedno, ko sem bil tukaj, danes sem šestič, čudovito. Hvala vsem za to veliko, odprto srce.”