NE IZPLAČA SE

November je zadnji mesec bogoslužnega  leta in stoji kakor na prelazu in kakor na obzorju, od koder je mogoče pogledati v preteklost in prihodnost, nazaj na prehojeno pot in naprej na nadaljnjo pot z vprašanjem:  Ali se izplača? Vprašanje si je z vso resnostjo zastavil tudi kralj Salomon: »Kakšen dobiček ima človek od vsega svojega truda, s katerim se muči pod soncem!« Vsak čas, vsak stan in vsak poklic, vsaka pridobitev in vsak uspeh, vsaka reč ima, če jo človek gleda z očmi tega sveta, svoje prednosti in svoje pomanjkljivosti. Končni seštevek je za slehernega človeka enak: nič! »Kakor je prišel iz materinega telesa, tako bo nag spet odšel, kakor je prišel«.  Samo v luči prihodnjega sveta se vse izplača, ker smo v Božjih rokah in ker On iz blagohotnosti v nas dela, da hočemo in delamo. Zato torej z vso močjo naprej! Vsak prehod iz enega obdobja v drugo nas navdihuje kakor pavza v glasbi, da ugotovimo izkupiček in ga shranimo v zakladnico večnosti.          

škof Jurij

Dodaj odgovor