Preprečitev  širjenja koronavirusa

Drage sestre in dragi bratje! Da bi po svoji moči čim več naredili za preprečitev  širjenja koronavirusa, od danes, 13. 3. 2020, do preklica v cerkvi ne bo svete maše in drugih obredov z udeležbo ljudi. Zvonjenje nas bo kot običajno vabilo  k osebni molitvi doma pa tudi župnijska cerkev bo odprta za obisk svetega kraja, za osebno  molitev in prejem duhovnega svetega obhajila. V cerkvi je na podobici spodnja molitev za zdravje – lahko vzamete s sabo.  Več o navodilih in priporočilih slovenskih škofov na navedenih spletnih zvezah. Bog vas varuj! Župnik Alojz Milharčič.

Oče usmiljenja in tolažbe,

tvoj Sin Jezus Kristus

nam je s križem pokazal vrednost trpljenja.

Pomagaj našim bratom in sestram,

ki že nosijo križ bolezni in so preizkušani.

Nakloni jim izboljšanje zdravja,

njihovim svojcem pa poguma in zaupanja.

Vsem zdravstvenim delavcem nakloni moči in zdravja,

da bodo vztrajali v ljubezni do bolnikov;

raziskovalcem pa, da bodo čim prej odkrili uspešno zdravilo.

Nam in vsemu svetu daj svoj blagoslov,

da bomo rešeni bolezni

in se ti bomo mogli s tvojo Cerkvijo zahvaljevati.

Amen.

 

Sv. Marija, zdravje bolnikov – prosi za nas.

Sv. Rok, zavetnik zoper kužne bolezni – prosi za nas.

Vsi božji svetniki in svetnice – prosite za nas.

Dodaj odgovor