POVZETEK NAVODIL ZA OBHAJANJE SVETIH MAŠ V ČASU EPIDEMIJE V KNEŽAKU

1. Svete maše z ljudstvom se obhajajo ob upoštevanju vseh preventivnih ukrepov.
  2. Bolni in ostareli naj svete maše spremljajo po medijih, prejmejo duhovno obhajilo, berejo Božjo besedo, opravijo dobro delo in posvetijo čas molitvi.
  3. V cerkvi je lahko na 30 m2 površine en vernik oz. ena družina. V kneški cerkvi (450 m2 koristnih površin) torej lahko 15 LJUDI oz. DRUŽIN (zato bodo do nadaljnjega VSE MAŠE V ŽUPNIJSKI CERKVI). SVOJO PRISOTNOST SPOROČITE ŽUPNIKU NAJKASNEJE URO PRED MAŠO NA 041 338 915 (lahko klic ali sms). Cerkev treba zračiti in razkuževati.
  4. Na 4. adv. nedeljo bosta maši ob 8.00 in 10.00, na božič (dovoljene 4 svete maše (OB 8., 10., 11.30. IN OB 17.00).
  5. Med sveto mašo je v skladu z vladnim odlokom prepovedano vsakršno petje. Lahko sodeluje organist na orglah.
  6. Zunaj cerkve ni nobenega zadrževanja oz. druženja ljudi (npr. poslušanje svete maše pred cerkvijo).
  7. Vsak je sam odgovoren za zaščito pred morebitno okužbo, tako kot to velja za vstopanje v druge javne prostore.
  8. V cerkvi je dovoljena zasebna molitev 15 vernikov; molitev v času pandemije je na listih v cerkvi.
  9. Spovedovanje je lahko v spovednici z nameščeno ustrezno zaščito iz pvc folije med spovedancem in spovednikom in zagotovljena razdalja 1,5 metra. Spoved je uro pred in po maši.
  10. Cerkveni pogrebi se izvajajo v dogovoru s pogrebno službo in ob upoštevanju navodil NIJZ. Z namenom, da se čakalne vrste za upepelitev skrajšajo, vernike vabimo, da svoje rajne sorodnike pokopljejo na klasičen način v krsti.
  11. Verouk in druge oblike pastoralne dejavnosti se izvajajo na daljavo.
  12. Župnijska pisarna je lahko odprta za srečanje z eno osebo ali eno družino z upoštevanjem splošnih predpisov v času epidemije.
  13. Škofje vsem priporočajo več molitve; pametno je namestiti aplikacijo #Ostanizdrav.
  14. Ta navodila začnejo veljati z dovoljenjem škofa Jurija v soboto, 19. decembra 2020.