2021 SINODA 2023 Za sinodalno Cerkev

Letos za božič bo minilo 60 let od sklica 2. vatikanskega cerkvenega zbora, ki je med drugim pritegnil vse katoliške škofe k sodelovanju s papežem pri vodenju in odločanju v Cerkvi. Tako se je vzpostavila sinoda škofov, ki je z občasnimi sklici uresničevala sodelovanje in soodgovornost v Cerkvi. Izraz sinoda je vzet iz grščine in pomeni hoditi skupaj. V Cerkvi pomeni hoditi skupaj v občestvu vernih in občestvu Svete Trojice. Papež Frančišek vabi k sodelovanju v tem procesu vse vernike. Skupaj s svojimi škofi naj bi vsi, poslušni Svetemu Duhu, izmolili  in predlagali zamisli za pot in življenje po veri. Sinoda, ki se začenja te dni po vseh škofijah (danes bodo v koprski stolnici ob 17. uri slovesne večernice), bo trajala do leta 2023. Papež nas vabi k molitvi za blagoslov tega dela in vabi k odprtemu dialogu najprej v domači škofiji in v domači župniji.

Molitev:   Pred Teboj smo, Sveti Duh, ko smo zbrani v Tvojem imenu. Samo ti nas vodi, bodi doma v naših srcih; pokaži nam pot, po kateri naj gremo, in kako naj hodimo po njej. Šibki smo in grešni; ne dopusti, da bi širili nered. Ne dopusti, da bi nas nevednost vodila po napačni poti ali da bi pristranskost vplivala na naša dejanja. Daj, da v Tebi najdemo svojo edinost, da bomo lahko skupaj hodili večnemu življenju naproti in se ne bomo oddaljili od poti resnice in od pravičnosti. Vse to Te prosimo, ki deluješ na vsakem kraju in v vsakem času, v občestvu z Očetom in Sinom na vekov veke.  Amen.

Dodaj odgovor