Od branja do oznanjevanja …

in … od bralca do pričevalca, je geslo letošnje nedelje Božje besede, ki se že tretje leto navdihuje ob  sporočilu Vstalega učencema na poti v Emavs, naj od poslušanja (ali branja) stopita na pot oznanjevanja. Danes je praznik  hvaležnosti za neizmerni dar Besede, po kateri želi Bog vstopiti v odnos z vsakim človekom, je zapisano na spletni strani Bibličnega gibanja. Ta dan nas povezuje vse v hvaležnosti Bogu za njegove besede, ki so nam izročene v Svetem pismu. Ta dan nam daje priložnost za razmislek, kako bolje ravnati z Božjo besedo na vseh ravneh. Prva raven je osebno branje in premišljevanje Svetega pisma. Vzemi knjigo v roke in beri; začni z evangeliji in potem naprej in še v staro zavezo. Če vsak dan preberemo nekaj strani, rabimo nekako dve leti za vse Sveto pismo. Spoznali bomo zgodovino razodetja in pot izvoljenega ljudstva in Cerkve. V tem zremo svoje življenje in ga premišljujemo, se Bogu tožimo, zahvaljujemo in ga prosimo: učimo se moliti. A to ni vse in ni dovolj. Današnja nedelja nas spodbuja in vabi, da spoznano in izmoljeno spravimo v življenje, v odnose, kjer se stalno brusimo in kjer smo poklicani, da oznanimo drugim: Bog je! Kristus živi! To nisem le prebral ali slišal. To sem jaz izkusil in to vem! – Hvala vsem, ki berete Božjo besedo v cerkvi in po njej živite.