Prazne mreže

Potem ko so Jezusovi učenci tri leta hodili za njim, doživeli njegovo smrt in vstajenje, so se vrnili k ribiškemu poklicu. Mreže so ostale prazne,

kot je bilo prazno njihovo upanje

v mogočno  Jezusovo kraljestvo.

Podobno doživljajo starši, potem ko so otroku na srce leta in leta polagali temeljne vrednote in vero, on pa se povsem oddalji od njihovih pričakovanj. Zazrti v svoje prazne mreže razmišljajo,

kje so zgrešili in kaj je šlo narobe.

Z obale je Jezus pozval apostole in danes poziva tudi vse nas, naj poskusimo drugače in vržemo mrežo na drugo stran čolna. Kar je vprašal Petra, sprašuje tudi nas – koliko v prvi vrsti ljubimo Njega. Na koncu bomo morali vsak zase, starši in otroci, dati odgovor na temeljno življenjsko vprašanje: »Ali me ljubiš?« (L. Mavrič, Naša družina, 2022/17)