Sveto pismo

Današnja nedelja je posvečena Božji besedi v Svetem pismu. Papež Frančišek je leta 2019 postavil 3. nedeljo med letom za »nedeljo Svetega pisma«.  Božja beseda, ki se v njej Bog razodeva, je zapisana v »knjigi vseh knjig«, v Svetem pismu. Sveto pismo smo v slovenščini dobili že zelo zgodaj, kmalu po Guttenbergovi nemški izdaji (1534). Iz nemške predloge ga  je prevedel Jurij Dalmatin. Knjiga nosi letnico 1584. V Svetem pismu je zapisana vesela vest odrešenja:  Bog nas neskončno ljubi. Po padcu prvega človeka Bog ni spremenil svojega načrta z nami, pač pa je že v raju obljubil, da bo poslal »ženo, ki bo kači strla glavo«. Vse dogodke in osebe,  vse, kar se je v zgodovini izvoljenega ljudstva Izraela dogajalo v stari zavezi,  je Bog uporabil ali dopustil, da je prišlo do »polnosti časov«, ko je »Devica rodila Sina in ga položila v jasli«. In ta Sin, Jezus Kristus, je postal obljubljeni Odrešenik za vse ljudi vseh časov, do konca sveta. V Njem vsakdo, ki vanj veruje,  najde Pot, Resnico in Življenje. In bolj ko v tej veri človek napreduje, bolj razumeva področje duhovnega, svetega in nadnaravnega, vse, kar je kot razodetje Boga ohranjeno in zapisano v Svetem pismu. »Nebo in zemlje bosta prešla, moje besede nikdar ne bodo prešle«. Pri vsaki maši beremo iz Svetega pisma. Hvala vsem bralkam in bralcem in vabim še nove k temu svetemu delu: vsak bere najprej zase in potem za druge, ki so pri bogoslužju. Da bi nas vse Božja beseda krepila, tolažila, vzgajala in vodila skozi življenje!