MISIJONSKA NEDELJA

Letošnja misijonska nedelja nas zopet opozarja na poslanstvo, ki ga je vsakemu izmed nas zaupal Jezus Kristus, ko nam je naročil, naj njegovo veselo oznanilo posredujemo vsem narodom. Misijonsko poslanstvo živimo na različne načine: eni gredo v misijonske dežele kot misijonarji duhovniki, redovnice, redovniki in prostovoljci,  drugi jih podpirajo z molitvijo, materialnimi darovi, tretji skrbijo za vzgojo, osveščanje. V vsakem primeru pa lahko rečemo, da nas misijonsko poslanstvo vodi k drugemu, k odprtosti za drugega in pripravljenosti za pričevanje, kako velike reči je storil Gospod za nas in da to privoščimo tudi drugim. Misijonska nedelja je torej priložnost, da vsaj nekaj časa namenimo ozaveščanju in poglabljanju v naše misijonsko poslanstvo. Z darovi, ki jih bomo darovali pri sveti maši, pa bomo s konkretnim dejanjem priskočili na pomoč tistim, ki se trudijo na misijonskih poljanah širom sveta. »Vsaka duhovna ali gmotna revščina je posledica zavračanja Boga,« pravi papež Frančišek v poslanici za misijonsko nedeljo Skupaj z mladimi ponesimo evangelij vsem! in vse vernike, zlasti mlade, vabi, da »živimo z veseljem svojo odgovornost za svet«. To ni naloga samo mi­sijonarjev, vsak izmed nas ima svoje poslanstvo in tudi misijonska nedelja je priložnost, da to poslan­stvo uresničimo.

Dodaj odgovor