V PRIPRAVI NA BIRMO

Začela se bo šola, verouk in tudi priprava na birmo. Zakrament zrelosti in potrditve v veri bodo prejeli pripravniki iz obeh zadnjih veroučnih razredov. Vabim vse, da v dobrem mesecu do praznika svete birme, ki bo 13. oktobra, s svojo molitvijo, udeležbo in sodelovanjem pri sveti maši, podprete letošnje veroučno delo, posebno birmance in njihove družine, pa tudi vse, ki smo v pripravi skupaj z birmanci potrebni božjega blagoslova in pomoči. Kar samo se pojavi vprašanje, ali smo naredili dovolj in ali dovolj dobro; poleg iskanja boljših poti in načinov priprave za prihodnje generacije birmancev, je vedno najpomembnejše iskanje božje pomoči, ker ni nič tisti, ki sadi, ne tisti, ki zaliva, ampak je vse odvisno od tistega, ki daje rast – in to je Bog. Seveda nas sklicevanje na božjo pomoč ne odvezuje od našega prizadevanja, saj nas Jezus uči, naj se čim bolj potrudimo in potem rečemo: »Nevredni hlapci smo. Naredili smo, kar je bila naša dolžnost.«  Poleg molitev staršev in botrov za njihove otroke in vseh drugih odraslih za vse njih, je najprej potreben zgled poštenega in pokončnega kristjana, pripravljenost spremeniti se, poboljšati. Molitev drugih odraslih izraža  čut in odgovornost za skupnost in sprejem soodgovornosti za prihodnost našega naroda in Cerkve. Ti mladi birmanci bodo kmalu odgovorni za javno in cerkveno podobo naše dežele: da bi bila dežela poštenih, vernih in delavnih ljudi.

Dodaj odgovor