NEDELJA SVETEGA PISMA

Papež Frančišek želi poživi­ti vlogo Svetega pisma v življenju krščanskih obče­stev, zato je na god sv. Hieronima, prevajalca Svetega pisma, razglasil tretjo nedeljo med letom za nedeljo Božje besede, ki bo posebej po­svečena obhajanju, premišljevanju in širjenju Božje besede. V omenjenem pismu je navedel besede sv. Efrema, ki so lahko tudi nam v spodbudo pri dnevnem branju in premišljevanju Božje besede: »Gospod, kdo je sposoben razumeti vse bogastvo ene same tvoje besede? Veliko več je tega, kar se nam izmakne, kot tega, kar nam uspe razumeti. Podobni smo žejnim, ki pijejo pri izviru. Tvoja beseda ponuja veliko različnih vidikov, kot je veliko pogledov tistih, ki jo proučujejo. Gospod je svojo besedo obarval s pisanimi lepotami, da bi tisti, ki jo preiskujejo, mogli gledati tisto, kar imajo bolj radi. V svojo Besedo je skril vse zaklade, da bi vsak izmed nas našel bogastvo v tem, kar premišljuje.« Ob praznovanju nedelje Božje besede je Papeški svet za pospeševanje nove evangelizacije pripravil tudi poseben logo. Ikona, ki je upodobljena na logu, prikazuje učenca na poti v Emavs, ki se jima pridruži vstali Jezus, in je lahko v pomoč pri razumevanju pomena nove pobude svetega očeta. Logo spominja na bistvo nedelje Božje besede, kot je zapisano v predstavitvi na spletni strani Radia Vatikan: »Oznanilo vstalega Kristusa vabi učence k dinamičnosti in iskanju vedno novih načinov izražanja, da bi moglo biti Sveto pismo živo pravilo življenja Cerkve.«

Družina 4/2020

Dodaj odgovor