IZBIRA NOVEGA ŽPS

Po naših župnijah se pripravljamo na izbiro novih članov župnijskih pastoralnih svetov. Volitve bodo na četrto postno nedeljo, 22. marca, 24. maja pa se bo ŽPS v novi sestavi predstavil župnijskemu občestvu.  Pravilna in dobra izbira prihodnjih članov ŽPS ima velik pomen za uspešno pastoralno delo v prihodnjem obdobju: delavni, iniciativni ŽPS bo imel vedno pomembnejšo vlogo v pastorali župnij, ki ob staranju in pomanjkanju duhovnikov vse bolj živijo in delujejo iz moči ozaveščenih, sposobnih in delovnih laikov. Bistveni pogoj za živost ŽPS je duhovna moč njenih članov. Brez življenja po veri je ŽPS brez koristi. Zato so poleg zvestih in pobožnih članov v ŽPS vključeni  tudi razgledani in zgledni verniki, ki so sposobni tvornega in konstruktivnega sodelovanja,  ki se zavedajo krstne in birmanske poklicanosti; iz nje s svojimi talenti prispevajo pri župnijskem življenju in odkrivanju najučinkovitejših poti za oznanjevanje evangelija današnjim ljudem. Poleg operativnega poslanstva je ŽPS zato tudi šola duhovne vzgoje in rasti  v razločevanju, kaj je važno in glavno in kaj postransko. Naj nam Sveti Duh pomaga izbrati osebe, ki bodo znale graditi občestvo različnih generacij, karizem in služb za župnijo, da bo ta dom in občestvo vernih in vseh ljudi dobre volje.

Dodaj odgovor