VEROUK + JASLICE

Hvala, starši, ki poleg svojega dela, običajnih skrbi za dom in družino v kovid-situaciji temeljito spremljate tudi šolanje vaših otrok na daljavo. Nekateri ste spraševali, kaj bo z veroukom, kje dobiti kakšne materiale za otroke (npr. filme). Hvala, da želite v vaši družini sami in z otroki ohranjati vašo duhovno razsežnost.  Staršem (nekaterih naslovov, žal, nimam ali pa so napačni) sem poslal nekaj navodil in potrebnih povezav: Slovenski katehetski urad sku@rkc.si in Urad za stike z javnostjo SŠK info@rkc.si. Ob upoštevanju ukrepov za preprečevanje kovid-okužbe – bomo tudi letos zunaj ob cerkvi, kot običajno, postavili jaslice. V pripravo bi radi pritegnili čim več sodelavcev. Predlagamo staršem in otrokom, da za te skupne jaslice naberete nekaj  maha (nekaj zaplat), prevzamete električno napeljavo in lučke, postavite hlevček, potem je na vrsti smrekica, mah, obstoječe figure in izdelki, ki jih še predlagam: 3r naredi angelčke, vsi otroci svojo hišo in njene prebivalce (sestavimo našo vas), vsi župljani svojo sliko (najbolje risba, lahko tudi selfi). Javite mi, kdo bo kaj prevzel. Popis bo na župnijski spletni strani.

Dodaj odgovor