Z zaupanjem naprej

V Naši družini (priloga Družine, št. 36/ 2021) prinaša osrednji  intervju pričevanje zakoncev Helene in Aleša Rozmana iz Tržiča, ki sta se letos poleti že drugič soočila z diagnozo raka pri Heleni. Njuna zako-reninjenost v Bogu priča o moči žive vere, ki se tudi v preizkušnji ne ukloni strahu. Opirata  se na Božjo besedo, še zlasti blizu jima je Jobova zgodba, saj je tudi Job sredi najhujših izgub zmogel hvaliti Gospodovo ime. Na koncu mu je bilo dvakratno povrnjeno. Zakaj Bog dopusti, da se zgodijo bolezni, nesreče, poplave, požari, vojne…? Če je Bog  dober, zakaj je na zemlji toliko trpečih? Božja volja vodi vse stvari. Neki menih se je srečal z beračem. Ko mu je zaželel dober dan, mu je berač v odgovor rekel, da še nikoli ni imel slabega dne. Ker ga je menih začudeno gledal, mu je berač razložil: »Dnevi so slabi le, kadar jih ne porabimo za to, da izkazujemo Bogu čast, ki smo mu jo dolžni.« Nihče ne gre skozi življenje brez pretresov, ko se življenje zasuče čisto drugače, kot bi si želeli. O da bi tudi takrat zmogli videti, da gre za vozel na čudoviti preprogi življenja, ki jo Bog tke – tudi z našo pomočjo.- V novem  veroučnem, šolskem in pastoralnem letu se bomo stari in mladi spet učili in z življenjem preizkušali ne le, kaj smo se naučili, temveč tudi ob kom in s kom smo skupaj, kdo je naš vodnik in učitelj. Za verne je to naš  Bog in  brat Jezus Kristus. Z njim smo v navezi po krstu in drugih zakramentih, se pogovarjamo v molitvi, ga poslušamo v evangeliju; on je  z nami je v naših družinah in v vseh skupnostih, kjer je doma ljubezen. Pomembno mesto srečanja z njim je nedeljska sveta maša. Zadnji časi so nedeljsko mašo prenesli na zaslone ali pa smo jo čisto opustili.  A kristjani brez nedeljske maše ne moremo živeti. Vabim vas,  pridite v nedeljah k sveti maši na srečanje s Kristusom. (župnik) 

Dodaj odgovor