Ali bodo šli v nebesa tudi neverniki?

Našega nekdanjega župnika in  profesorja teologije  dr. Cirila Sorča so vprašali,  kako bodo v nebesa prišli tisti, ki ne verujejo v Jezusa. »Malo težje«, je odgovoril. »Jezus je prišel odrešit vse, vprašanje pa je, ali so se vsi odzvali temu njegovemu vabilu in delovanju. Vsak človek se Kristusovemu vabilu odzove na svoj način. Terapija in poti so različne, ampak vse so usmerjene k Bogu, k odrešenju. Kristus ne obsoja, ampak vse odrešuje. Obstaja pa možnost, ki jo imenujemo pekel, ker se lahko zgodi, ali pa so tudi mogoče taki ljudje, ki odrešenjski proces zavračajo.

Jezus je umrl za vse in zato vse, kar je dobrega, prihaja od njega. Zato se tudi človeku, ki ne veruje v Kristusa, všteje tisto dobro, ki ga je naredil. V nebesa gredo vsi, ki se držijo božjega pravila, ki je ljubezen. Kjer je vsaj kanček te ljubezni, tam bo Jezus prav gotovo dogradil tisto, kar še manjka, da bo do polnega izraza prišlo njegovo odrešenje. Nebesa so namenjena vsem, vsi smo ustvarjeni za nebesa in kristjani molimo, da bi jih dosegli vsi. Navsezadnje tudi za nas kristjane to, da smo v Cerkvi, še ni poroštvo, da bomo prišli v nebesa.«  (Božje okolje, 5/2021)

Dodaj odgovor