Odgovorno in skupaj

Naši škofje pozivajo vse k odgovornemu ravnanju ob zaostrenih epidemioloških razmerah, da se ne bomo delili na cepljene in necepljene, ampak povezane v medsebojnem odgovornem ravnanju iz ljubezni do sebe, do bližnjega in do vsakega sočloveka, še posebej do starejših in bolj ranljivih. Spoštujmo veljavne in priporočene ukrepe zdravstvene stroke, da ostanemo zdravi in pomagamo tudi drugim čim prej skupaj premagati epidemijo. S svojim odgovornim ravnanjem bodimo zgled, saj s tem ščitimo sebe in druge. Ob tem še  spodbuda, da se čim prej cepimo na način in v obsegu, kot ga priporoča zdravstvena stroka. Za cepljenje se odločimo iz solidarnosti do tistih, ki kljub cepljenju nimajo zaščite, saj s cepljenjem zmanjšujemo pojavnost virusa, čas in intenzivnost trajanja bolezni ter s tem hitrost širjenja epidemije. Pomembna je tudi solidarnost do vseh, ki imajo druge resne zdravstvene težave in ne bodo mogli priti do posega ali ustreznega zdravljenja zaradi prezasedenosti postelj in osebja v bolnicah. Hvala vsem ljudem, ki so že sedaj naredili, kar je bilo v njihovi moči, da bi zaustavili epidemijo in njene posledice, in se trudijo upoštevati pravila ter s tem zmanjševati osebne stiske in družbeno škodo. Zdravstvenim delavcem gre zahvala za neizmerno požrtvovalnost in potrpežljivost pri delu z bolniki. Hvala tudi vsem, ki tako ali drugače pomagajo ljudem v materialni ali duhovni stiski. In še spodbuda in prošnja vsem, ki dvomijo ali oklevajo pri odgovornem ravnanju: nikar ne odlašajmo, stopimo skupaj. Zaupajmo tudi v molitev, ki nas umirja, krepi našo povezanost z Bogom in pomaga slišati našo vest, ki nas nagovarja k odgovornemu ravnanju.         (Slovenski škofje in Karitas)

Dodaj odgovor