OB ZAČETKU ŠOLE IN VEROUKA

Dragi učenci! Ob začetku novega šolskega leta vam želim vse dobro. Morda boste še nekaj časa pogrešali počitnice, a kmalu se boste veselili novih spoznanj in uspehov, odprla se vam bodo nova obzorja in nova spoznanja o sebi, drugih in svetu. Spodbujam vas, da se ne bo učila le vaša glava, ampak tudi vaše srce. Učite se vedno bolj spoznavati, kaj je dobro in kaj slabo, kaj gradi in kaj podira, kaj je pošteno in kaj krivično. Zato se o vsem novem pogovarjajte z vašimi starši, ki vas imajo radi in vam pomagajo rasti. Dragi učitelji! Čeprav kdaj naporen, je vaš poklic eden najlepših. Ob kritiki izobraževanja pri nas vedite, da vi niste izobraževalni sistem. Bodite učencem avtoriteta v dobesednem smislu: tisti ki uči in piše učencu v srce, ki mu pomaga v rasti. Dragi starši! Spet se začenja hitenje, da bi svojim otrokom dali kar največ za življenje. Skušajte se izogniti količini in se omejiti na najboljše. Drage mame, dragi očetje, otrokom ne morete dati nikoli nič večjega, kot da jim dajete sami sebe. Naj ne dobijo občutka, da je vse početje važnejše od njih samih. Oni so tudi pomembnejši od ocen in drugih dosežkov in rezultatov, ki naj bodo središče sodelovanja med vami, učitelji, trenerji in kateheti. Tudi kateheti. Vsem vam – učencem, učiteljem, staršem in katehetom želim, da bi se v novem šolskem letu veselili drug drugega in potem tudi vsakega napredka. Bog vas blagoslovi.     Prim. Nadškof S. Zore, Družina 37, 2018.

Dodaj odgovor