ZAKONSKI JUBILANTI, NAŠI OSTARELI IN BOLNI

‘Jubilej’ je pomenil  trobljenje z rogovi v judovskem templju, ko so vsakih 50 let  naznanjali začetek svetega leta. Danes smo v naši župnijski skupnosti skupaj z jubilanti, ki letos obhajajo kakšno okroglo (s 5 deljivo) obletnico poroke. Večji poudarek dajemo sicer 25 in 50 letnici, a je tudi vsako leto, ki je za nami, pomembno, da se lahko hvaležno ozremo nazaj ali pa čezenj napravimo križ; zlasti če je bilo nepričakovano težko in smo trepetali, ali se bo in kako se bo izšlo. Vsega po malem je v človekovem življenju in med zakoncema so vzponi in padci; le pobrati se je spet treba, si odpustiti in skupaj nadaljevati. Tudi komur se je zares zalomilo, je prav, da se danes pred Bogom in bližnjim, če je potrebno, opraviči za svoj del kalvarije in odpusti drugemu njegov del. Tudi rajnih sozakonce se spomnimo. – Današnjo nedeljo smo posvetili še bolnim in ostarelim. Kot smo pozorni do poročenih in drugih parov, želimo biti tudi do tistih med nami, ki jih je starost in/ali bolezen zaznamovala, in morda le prav težko združujejo dan z dnevom. Z današnjim praznovanjem želimo povedati, da so tako starostniki kot bolniki med nami, spadajo k nam; spodbujamo jih v težkih bitkah za korak naprej, za nov dan; želimo jim stati ob strani in pomagati, zanje moliti. Spominjamo se tistih, ki so v domovih za ostarele in vseh, ki danes niso mogli do cerkve.       Župnik 

Dodaj odgovor