ROŽNI VENEC ZA CERKEV

Papež Frančišek je vse katoličane pozval, naj v Marijinem mesecu oktobru molijo rožni venec in prosijo Božjo Mater z molitvijo Pod tvoje varstvo, in nadangela Mihaela z molitvijo Sveti nadangel, da varujeta Cerkev pred hudim  duhom, ki nas skuša ločiti od Boga in spreti med seboj.  Molitev je »orožje proti Tožniku, ki ‘hodi okrog in išče, koga bi požrl’. Samo molitev ga more premagati. Veliki svetniki vseh časov so svetovali, da se v trenutkih duhovnega nemira zatečemo pod plašč svete Božje Matere. Cerkev naj se po molitvi zave lastnih napak, prestopkov in zlorab in se odločno bojuje, da bi zlo ne zmagalo v njej in v svetu.

Pod tvoje varstvo pribežimo, o sveta Božja Porodnica, ne zavrzi naših prošenj v naših potrebah, temveč reši nas vselej vseh nevarnosti, o častitljiva in blagoslovljena Devica.

Sv. nadangel Mihael, brani nas v boju,
bodi nam pomoč zoper zlobnost
in zalezovanje hudega duha.
Ukroti naj ga vsemogočni Bog, ponižno za to prosimo.

In ti, vodnik nebeške vojske, satana in druge hudobne duhove, ki hodijo po svetu v pogubo duš,
z božjo pomočjo v pekel pahni.

Amen                                                   

Dodaj odgovor