TVEGAJ ŽIVLJENJE Z GOSPODOM

V letošnji poslanici za svetovni dan molitve za duhovne poklice, ki bo 12. maja, na nedeljo Dobrega pastirja, papež Frančišek razmišlja, kako nas Gospodov klic naredi za nosilce neke obljube in hkrati zahteva pogum. Bog nam prihaja naproti in nas vabi, da vstopimo v veliki načrt, ki ga želi deliti z nami. Razkriva obzorja širokega morja in obilnega ribolova. Duhovni poklic je vabilo, da ne stojimo na obali z mrežami v rokah, temveč da gremo za Jezusom po poti, ki si jo je zamislil za nas. Srečanje z Gospodom privlači in obenem straši. Klic nosi v sebi tveganje – pustiti vse, oditi za Njim, se mu posvetiti in sodelovati. Številni notranji odpori lahko preprečijo takšno odločitev, prav tako pa lahko okolje Cerkve pomaga poslušati in razločevati. Mladim na poti odločanja Cerkev   pomaga odkrivati Božji načrt. Duhovniki in drugi verniki skozi celo leto pomagamo drugim pri odkrivanju poti, ki jim jih je Bog pripravil, in širimo duhovni poklic tudi na službe laikov v Cerkvi in jim priznamo nujnost za življenje Cerkve. Molitveni teden za duhovne poklice je priložnost zahvale za svojo poklicanost, za utrditev zaupanja v Emanuela, Boga z nami, za poglobitev odnosa in spravo med kleriškim in laiškim apostolatom, in za nenehen klic Bogu, naj se ne utrudi vabiti in opogumljati mlade  v svoj vinograd. »Ne dovolite, da vas okuži strah, ki nas hromi pred visokimi vrhovi, ki nam jih Gospod predlaga.«  (prim. J. Ferlež v SSŠ 5/2019)

Dodaj odgovor