HVALA BOGU IN VAM

Danes se Bogu zahvaljujemo za vse darove,  ki nam jih on daje in jih uporabljamo za vsakdanje življenje. Hvaležni smo za dar življenja, za zdravje,  kolikor ga je ali ga ni; hvala Bogu za dom in domovino; za mir in delo, šolo in pokojnino. Hvaležni pa smo tudi drug drugemu. Hvala vsem vam, ki ste tukaj in živimo skupaj, skupaj delimo veselje pa tudi žalost. Vsem, ki sodelujete, da smo živo župnijsko občestvo. Hvala za vaše darove za cerkev in zame.  – Škof Jurij pravi: »Koliko gneva proti Bogu in jeze na Boga se stalno kuha med objestnimi ljudmi, koliko pritoževanja in pozivanja na zagovor se dviga z zemlje proti nebu, proti Stvarniku sveta in vesolja, proti nebeškemu Očetu in ljubitelju človeških otrok! In zahvalna nedelja nas nagovarja v berilu iz Knjige modrosti: ‘Kajti ljubiš vse, kar je, in nič od tega, kar si naredil, ti ni zoprno, saj tega, kar bi sovražil, ne bi bil naredil!’ O, Gospod, daj nam spoznati in razumeti, da si ti naš veliki dobrotnik, da smo tvoje delo in da je vse, kar smo in kar imamo, dar tvoje očetovske roke in tvoje brezkončne ljubezni. Navdihni nas s svojo milino in daj, da se ti bomo vedno in za vse zahvaljevali. Hvala za letošnjo nabirko zahvalne nedelje, ki je  namenjena za potrebe Škofijske gimnazije Vipava in Dijaškega doma Vipava, delno pa za dijake, ki potrebujejo pomoč.

 

Dodaj odgovor