NOVOLETNO VOŠČILO

 Papež Frančišek nas je za letošnji Božič povabil k jaslicam, ki so živi evangelij. Povabil nas je, da jih postavimo povsod: doma, v šolah, na delovnih mestih, v bolnicah, trgih in zaporih. Ko zremo vanje  in premišljujemo njihovo vsebino, nas jaslice spominjajo na Božjo nežnost. Kažejo nam, kako se je Stvarnik vesolja sklonil do najmanjšega med nami.. Kažejo, kako je dragoceno vsako življenje od spočetja do smrti. Kažejo na to, kako nam je Bog v Jezusu dal brata, da pride k nam, ko smo zmedeni, dal nam je zvestega prijatelja, ki nam je blizu, in dal nam je svojega Sina, ki nas dviga iz žalosti in obupa. Stopimo v novo leto z veliko nežnosti v naših mislih, besedah in dejanjih. Bodimo kulturni in uglajeni, ne dovolimo, da bi v tem svetu vladali prostaki, nasilneži, goljufi in krivičniki. Naj po nas prihajajo v ta svet ljubezen, mir in dobrota. Bodimo pravični in pošteni. Lepo nam bo, če se bomo za to vsi potrudili. Skupaj zmoremo veliko, toda najprej moramo obvladati sebe in ukazati sebi. Blagoslovljeno in srečno novo leto 2020 ter obilo zdravja, poštenega dela, dobrih družinskih odnosov in veselja med dobromislečimi in uglajenimi ljudmi vam v teh prazničnih dneh voščim.     Vaš župnik.    (prim. Uvodnik župnije Studeno)

Dodaj odgovor