KAKO GREMO PO NOVEM K SVETI MAŠI: 14 korakov

1. Na sveto mašo se pripravimo. Pogledamo ponudbe in se odločimo, katero sveto mašo bomo obiskali. (tukaj je nekaj predlogov)   Da nas med mašo ne bo motila kuhinja ali druge zadeve.
  2. Uro pred sveto mašo se postimo, zato da bi lahko prejeli duhovno obhajilo.
  3. Se mašno oblečemo. Ne moreš k maši v pidžami ali v trenerki.
  4. Za družino pripravimo stole, ker to ni gledanje katerekoli oddaje, ampak je maša.
  5. Se pokrižamo z blagoslovljeno vodo. Če nimamo, kar z navadno vodo, da se spomnimo krsta.
  6. Ko je čas za stanje, stojimo, sedimo in klečimo, kadar je treba.
  7. Kar govori ljudstvo, skupaj glasno odgovarjamo.
  8. Poberemo miloščino. Po koncu epidemije bodo mnogi v stiskah in se bomo odločili, komubomo dali darove naše mašne nabirke. Božji dar kliče k temu, da tudi sami darujemo.
  1. Ministranti lahko ministrirajo vsaj z zvonjenjem, če je pri hiši kakšen zvonček.
  2. V družini si podamo roke pred obhajilom
  3. Duhovno obhajilo lahko pospremimo z zahvalami, ki jih izrečemo na glas
  4. Pri blagoslovu sprejmemo blagoslov z glasnim »amen«.
  5. Spremljamo zaključno pesem in še sami kaj zapojemo.
  6. Po maši posedimo ob družinski mizi, popijemo kaj všečnega, pojemo kaj vitaminov ali sladkega. Si povemo, kaj nam je bilo všeč. Kaj bomo za Jezusa storili v življenju. Naredimo selfi, nekaj narišemo ali napišemo. Pošljemo župniku sporočilce (lahko selfi) in ali SMS tistim s katerimi navadno poklepetamo pred cerkvijo.

Potem se lahko spet preoblečemo v domače cunje.

Seveda je tudi spremljanje svete maše med kuhanjem kosila boljše kot nič, a če si boste vzeli čas za Gospoda, boste imeli toliko boljši občutek, da je kakšen dan, kakšna ura drugačna od drugih.

Napisal Janez Kobal, župnik v Izoli in Kortah