»BILI SO SKUPAJ«

Znani rek »Povej mi, s kom hodiš, in povem ti, kdo si,« lahko v prirejeni obliki »Povej mi, kaj bereš, in povem ti, kdo si,« danes še razširimo z branja in poslušanje in na raven »gledanja«. Torej bi do neke mere držala trdite: Povej mi, kaj gledaš, in povem ti, kdo si! Postni čas nas vabi, da za oblikovanje našega duhovnega življenja sprejmemo kakšno premagovanje ali odpoved. Rekel bi, odpovejte se slabim navadam gledanja, branja ali poslušanja nepotrebnih in zavajajočih sporočil različnih medijev, ki so negativno nastrojeni do posameznika in družbe, do vere in občih človeških vrednot. Izognite se takim sporočila in prisluhnite pozitivnim sporočilom na Radiu Ognjišče, ki bo  od 21. do 27. marca na že 16. radijskem misijonu prav vsem namenil dobro besedo. S svojimi razmišljanji v osrednjih dnevnih govorih (ob 17.00) bodo sodelovali: škof Jurij Bizjak, Tone Gnidovec, s. Marina Štremfelj, Gabriel Kavčič, s. Anja Kastelic, Ervin Mozetič in p. Igor Salmič. V kratkih govorih, svetovalnici in pogovorih bodo sodelovali še drugi duhovniki, redovniki, redovnice in laiki. Vsak dan bosta misijonska govora ob 10.15 in 17.00. Ponovitev bo vsak večer med 22. in 24. uro. Posnetki bodo na voljo tudi v radijskem arhivu na spletni strani Radia Ognjišče. V času misijona bo od ponedeljka do sobote sveta maša ob 19.00. Vsak večer ob 20.00 bo pogovorni večer, v katerem bodo lahko sodelovali poslušalci.  Spovedni dan, povezan z misijonom, bo v naši dekaniji v petek, 26. 3., od 8h do 18h pri sv. Juriju v Il. Bistrici.

Dodaj odgovor