Gospod je že blizu!

Kako hitro se je obrnilo leto in že je tu zima. Vremenarji pravijo, da bo mila in brez snega. Bodo morda vsaj prazniki beli? Trgovine ponujajo bleščavo na vsemogočem blagu, ki ga v glavnem niti ne potrebujemo. Morda se kje med vsem bliščem skrivajo figurice za jaslice. Pa tudi v tem skritem kotičku ne najdemo, kar iščemo. Iščemo ga vsega skromnega v tišini in tihoti, v preproščini in skromni zarji, ko smo spet pripravljeni na njegovo rojstvo v nas. Ko smo iz svojih src pometli in počistili pajčevino grehov, slabe volje in zagrenjenosti. Umakniti se moramo v kamrico svojega srca in počakati, da pride Emanuel – Bog z nami. Tako bodo ne glede na luči ali sneg, ne glede na dan ali noč, tudi letošnji božični praznični dnevi bleščeči in sijoči v občutkih svobode, ki jo podarja Odrešenik; in v darovih, ki si jih bomo izmenjali, ko bomo srčno in neomejeno podarili drug drugemu voščilo za Božič in Novo leto: Kristus se je rodil, veselimo se!   

 (prim. Družina 2022/49, str. 10 )