Naj se Bog v nas rodi!

Božič je obletnica Jezusovega rojstva in še več: Božje rojstvo presega meje časa in prostora. To skrivnost učlovečenja Boga najbolj doživljamo ob jaslicah, v domači družini in zlasti pa pri sveti maši, ko so dogodki odrešenja vedno aktualni in zadevajo vsakega človeka. Tako Božje rojstvo pomeni upanje za celotno človeštvo. Emanuel je Bog z nami. Nismo sami še posebno, ko doživljamo vojno, različne oblike nasilja in druge vrste negotovosti. Božje dete se ni rodilo v toplem domu, temveč na poti, v mrazu in negotovosti. Tudi sedaj mnogi trpijo zaradi različnih oblik nepravičnosti. Njihov Božič je podoben tistemu na betlehemskih poljanah in begu svete družine v Egipt. Spomnimo se osamljenih in onemoglih, bolnih in tistih, ki v teh dneh v bolnišnicah skrbijo zanje, pa vseh tistih, ki delajo in skrbijo, da lahko mi v miru praznujemo. Tudi po njih Gospod prihaja k nam. – Slovenski škofje vsem družinam in posameznikom, krščanskim občestvom, Slovencem doma, v zamejstvu in po svetu ter drugim krščanskim Cerkvam in skupnostim želimo blagoslovljen božič. Naj nam praznovanje Božjega rojstva utrdi vero, prinese mir, veselje in novo upanje.

(iz letošnje Božične poslanice slovenskih škofov)