PRED KOM KLEČATI?

Kaj pomeni poklekniti pred nekom? Policisti v New Yorku in Michigenu so pokleknili pred demonstranti in tako pokazali, da so proti nasilju. Papež sv. Janez Pavel II. je ob obiskih po svetu, ko je stopil z letala, pokleknil in poljubil tla dežele in ljudstva, h kateremu je prišel na obisk; tako se je s poljubom dotaknil tudi naših tal, naše rodne zemlje. Najbolj romantičen je poklek fanta pred dekletom, ko jo zaprosi za roko. V krščanskem okolju pomeni poklek znamenje spoštovanja. Pomembno je, pred kom in kje klečim. Kristjani klečimo pred Bogom. Najvišjim in Najsvetejšim, ki je Začetek in Konec vsega. Klečati pred Bogom je dejanje svobode in dostojanstva. Klečati pred Bogom omehča ne samo kolena, ampak tudi srce, da ne obsoja, ampak da se iz kamna spremeni v Kruh. Klečimo lahko zunaj, v cerkvi, doma ali v drugih prostorih. V tej drži lahko iskreno moliš za vse ljudi, za vse vlade in vse novinarje in še posebej za protestnike, da bi našli, kar iščejo, saj bi tako osrečili sebe in druge. Pri molitvi klečijo množice mladih in starih v Medžugorju sredi vročine, na golem kamenju; pred Najsvetejšim zakramentom klečijo in molijo sestre klarise in karmeličanke 24 ur; klečijo tudi matere ob majhnih otrocih, da jim vidijo v obraz; in bolniški strežniki ob bolnih in ostarelih, da jih uredijo in zdravijo. Kdaj si ti zadnjič klečal? (prim. Družina 28, str. 32)

Dodaj odgovor